Dne 18. října 2014 10:57 František Hucek <frantisek@hucek.cz> napsal(a):


Zdravím všechny,

v příloze zasílám návrh článku o volbách, poprosím o doplnění "výroků", pokud si někdo na něco vzpomene.

Janu opět poprosím o korekci českého jazyka, až bude mít chvilku, tj. někdy v práci v týdnu.. :)

V pondělí jsme to řešili v hospodě, naproto vážná diskuze s Boudovou o tom, že sem Kubíčka připravil o barák,

tak k tomu mám taky pár slov. Fakt nemám rád když ze mne nějaká V... dělá č... :) Ilustrační fotku Pepy s "domem"

pošlu až budu na rychlejším internetu.. F


----------------------------------------------------------------------------------------------------


Přezletické volební střípky a střepy


V Přezleticích se uskutečnily historicky první volby, kterých se účastnili skutečně opoziční strany. Doposud se účastnili

subjekty, které byly vlastně fakticky součástí "koalice". V těchto volbách to bylo zcela jiné, byly to ony,

tj. současné vedení obce, reprezentované starostkou a místostarostkou, a my tj. Přezleťáci o.s. Šlo o souboj mezi 4 roky naprosté arogance ze strany zastupitelstva, proti naději na lepší zítřky, na to že člověk přijde na úřad s problémem a tam se s ním někdo bude bavit, na to že ho obec nebude naprosto zbytečně buzerovat, pletením se do věcí lidí, do kterých obci absolutně nic není. Účast občanů byla vysoká, a jejich poselství bylo jasné "už vás tady nechceme". Jev známý z "velké politiky", kde naprosto propadly zaběhlé politické strany (hlavně ODS), ze kterých byly lidé tak znechuceni, z jejich arogance, zcela chybějícího kontaktu s lidmi a neschopnosti postavit se čelem vlastním problémům. Klasický případ ODS viz. bagatelizování problémů s kmotry, zamilovaným expremiérem a opět naprostou neschopností pochopit příčinu svého neúspěchu, které by se dala vyjádřit větou: "my děláme vše dobře, ale lidi nás prostě nechápou". Přístup který byl opět patrný u nás v obci, což zaznělo i v jednom vydání zpravodaje "vy jste si nás zvolili, tak nás nechte vám vládnout", o čemž ale zastupitelská demokracie v žádném případě není. Pravděpodobně poslední kapkou byl anonymní pamflet, který byl roznášen do schránek lidí, který ze mne dělal neonacistu.


Když jsem šel v pátek po otevření volební místnosti s Pepou Kubíčkem volit, první věc která mne zarazila byla babička která měla problémy s tím vyjít schody do volební místnosti, ale přesto šla volit, v tu chvíli jsem si říkal "tohle by mohlo něco znamenat"...


Pár střípků z voleb:

Béda: "mne tim pamfletem naštvali tolik, že jdu volit, a to sem byl volit naposledy když jsem dostal občanku"

Libor: "sem přišel domů, našel sem ve schránce ten pamflet, sem ho ukázal mámě a ta když ho jako stará pošťačka viděla, tak se naštvala, obešla spodní část vesnice a vytahala ho lidem ze schránek"

V... "máma je po chemoterapii, nechodí ven, ale k volbám šla"

Ruda: "já sem po tom ohlášení výsledků musel odejít a normálně sem si to odbrečel"


L..:"no, tak si lidi zvolili fašistu. Já tam s Huckem ale sedět nebudu, se bojím že by mne praštil hákovým křížem do hlavy"

V...: "já tam s těma č.... sedět nebudu"


Pravdou je, nikdo z nás, ani nikdo s kým jsem se bavil takový výsledek nečekal. Počítali jsme s tím, že se do zastupitelstva dostaneme, odhady se pohybovali mezi 2-3 mandáty, že to dostaneme většinu mandátů nečekal nikdo, i když jsme si to všichni přáli. Uděláme vše co bude v našich silách, abysme nejen naše voliče nezklamali.

(obrázek č.1 - volici.png)


Opět asi poprvé v historii se objevila organizovaná pomlouvačná kampaň, jejíž cílem jsem se stal já. Myslel jsem, že to pamfletem skončí, ale to jsem se mýlil. Nedávnou za mnou přišla známá s tímto: "V... říkala, že si Kubíčka připravil o barák. Půlka lidí říká že jo, půlka že ne, a já nevím co je pravda." Protože nechci aby si lidi mysleli, že zvolili zločince, pokusím se uvést věci na pravou míru. Josef Kubíček měl první dražební vyhlášku na prodej domu č.p. 84 v říjnu roku 2007. Dluhy skutečně existují, exekuce jsou pravomocné, Pepa o svůj invalidní důchod přišel a je bez zaměstnání, takže ani není šance, že by dluhy splatil. Dům je jeho jediný majetek, ze kterého by dluhy mohl částečně umořit. Situace je tedy taková, že o dům přijde. S tím, pokud by se náhodou nestal nějaký zázrak, se prostě nedá nic dělat. Já se pouze snažím o to, aby exekuce a následná dražba domu proběhla v souladu se zákonem, což je něco s čímž jak se ukazuje mají naše orgány velký problém, prostě jim to nějak v souladu se zákonem nejde. Několik let jsme se úspěšně odvolávali proti prvnímu znaleckému posudku na 350 000 Kč (jen plocha pozemku je 217m2, při tržní ceně 3 500 Kč/m2). Odvolací soud nám dal nakonec za pravdu a nařídil znalecký posudek nový. Nový znalecký posudek určil cenu na 470 000 Kč, což je opět cena počítaná dle tabulek a nikoli skutečná cena tržní. Opět jsme se odvolali, tentokrát ale odvolací soud v rekordně krátké době naše odvolání zamítnul. Lustrováním členů odvolacího senátu jsem zjistil, že předsedkyně senátu je zároveň členkou komise, která vybírá nové exekutory a čistě náhodou v této komisi sedí s exekutorem který provádí výše uvedenou exekuci, podávali jsme tedy námitku podjatosti pro vztah k účastníkům řízení, toto bylo opět zamítnuto. Poslední dražba po 7 letech měla být 9.10.2014, opět čistě náhodou před volbami. Možná už byl i připraven další pamflet "Hucek připravuje sociálně slabé o střechu nad hlavou" :) Pepa, aby byli z jeho majetku uspokojeni všichni věřitelé poměrnou částí, a nejen jeden jak by tomu bylo velmi pravděpodobně v případě exekuce, na sebe podal návrh na zahájení insolvenčního řízení, čímž byla dražba prozatím zrušena. Návrh na insolvenci byl pro nedostatky podání zamítnut, okamžitě byla nařízená další dražba na 12.11.2014*. Doufám, že Pepa do té doby stihne doplnit své podání na insolvenci a včas ho podá. Ať si každý obrázek o tom, jak jsem někoho "připravil o barák" udělá sám. Ještě pro upřesnění, ty rady a porady ve výše uvedené věci jsou bez nároku na honorář... Další procesní úkony budou samozřejmě následovat :)

(obrázek č. 2 - kubicek.jpg)


v Přezleticích 18.10.2014

František Hucek