Soudní výpověď lékařů, kteří ošetřovali poškozeného

umístněno | 6.6.07

Výpověď doktora, který přijel se záchrankou a na místě ošetřoval poškozeného, dne 20.7.2001. Toto je výpověď zaznamenaná u Krajského soudu v Hradci Králové z roku 2002.

Při našem příjezdu byl poškozený těžce zraněný, celou dobu uváděl, že ho to bolí, naříkal bolestí. Ke zranění nic neuváděl. Při našem příjezdu ležel na zemi, okolo něj byl hlouček lidí. Ležel kolmo k restauraci, pod ním žádné věci nebyly. Žádné jméno tam nepadlo, lidé uváděli, že ho někdo píchnul, nikdo z nich nevěděl kdo.

Nevím, zda tam byla policie. Situace na místě byla dost emotivní.

Na místě jsem zraněného prohlédl, pak jsme ho naložili, v sanitce mu pomáhali.Zraněný nespolupracoval, a tak se nám nepodařilo změřit tlak. Nikoho jsem o jeho stavu neinformoval, zákon nám to zakazuje. I když je změření tlaku velmi důležité, nemohli jsme mu jej změřit, protože zraněný nespolupracoval.

Výpověď MUDr. Jaroslava Dobrovolného, chirurga z nemocnice ve Svitavách o dni 20.7.2001 před Krajským soudem v Hradci Králové v roce 2002. Tato výpověď je zaznamenána ve spise.

Převzali jsme pacienta na vozíku. Na lehátku byl převezen na sál, před operací uváděl, že ho to bolí, k případu nic neuváděl. Operován byl několik hodin, po operaci byl napojen na plicní ventilaci.

A co z toho vyplývá?

Poškozený neznal jméno pachatele. Ani v jednom případě neuváděl, kdo mu zranění způsobil, ačkoliv byl při smyslech, s lékaři komunikoval a bolelo ho to. Kdyby pachatele znal, jistě by jeho jméno uvedl. Ani jeho známá, která ho na místě ošetřovala až do příjezdu záchranky, neznala pachatele. Někteří svědci uvádějí, že se poškozený "vypotácel" z baru a říkal: "Pechanec mne píchl". Je podivné, že ošetřujícím lékařům neuvedl, kdo mu to udělal, ani jak se mu to stalo.

Ve skutečnosti ze záznamu policie z místa činu vyplívá, že měl říci: "Ten parchant mě píchnul" a k osobě pachatele se nevyjadřoval! Padlo jen podezření zda to nebyl pan Pechanec, vzhledem k jeho minulosti. Na místě byla velká hysterie (zvláště romů)! To nasvědčuje jasně sugesci domnělého pachatele.

Stránku vytvorili AN Slovensko hit counter

Tip: Chcete si zahrát hazardní hry a to i zcela bez rizika zadarmo? Pak navštivte naše casino a vyberte si. Zábava, recenze na kasina, rady a bonusy jsou tu samozřejmostí. Tak proč to nezkusit,že?